Навчання вчителів для Нової української школи

З 1 вересня цього року вчителі перших класів мають бути повністю готовими до нових умов навчання в Новій українській школі. Адже, нинішні діти потребують сучасних підходів і якісно нового освітнього середовища, яке для них має стати зрозумілим і природнім, наповнене грою і діяльністю. Тому, педагог повинен володіти сучасними знаннями взаємодії з дитиною. Діти здобувають у грі готовність до викликів сучасного світу, через що використання методики гри з LEGO є одним із важелів, що допоможе забезпечувати всебічний розвиток особистості дитини.

24 та 25 липня вчителі початкових класів Білоцерківського району та Фурсівської ОТГ складали конструктор LEGO, грали в рухливі ігри, з захопленням працювали в групах і парах, знайомилися з новими методиками, створювали міні-проекти.

Начальник відділу освіти Бабенко Вікторія Василівна перед початком занять наголосила про важливість навчання діяльнісним та ігровим методам з використанням ігрових наборів LEGOадже час вимагає змін підходів до навчання, ця технологія навчання допоможе учням тренувати пам’ять, розвивати моторику і творчо мислити. Через гру вони зможуть навчитися таким важливим, передбаченим НУШ умінням як, наприклад, вирішення проблемних завдань.

Навчання для вчителів району проводили їх колеги Жадан Людмила Миколаївна учитель Терезинського НВО та Коваленко Любов Анатоліївна учитель Матюшівської ЗОШ І-ІІст. Вони дали можливість розібратися з перевагами використання LEGO та познайомили з завданнями, які можна виконувати за допомогою конструктора, які надруковані в посібниках рекомендовані МОН «Шість цеглинок» в освітньому просторі школи (методичний посібник)», «Гра по- новому, навчання по-іншому».

Школи району отримали 244 ігрових наборів LEGO Six Bricks («6 цеглинок») та 23 наборів LEGO Play Box. Всі набори LEGO набори надані в рамках гуманітарної допомоги майбутнім першокласникам “Нової української школи” відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між МОН України та The LEGO Foundation, на виконання наказу Міністерства освіти і науки від 17.05.2018 № 497 «Про безкоштовне забезпечення перших класів державних і комунальних закладів загальної середньої освіти ігровими наборами SIX BRICKS».