Засідання педагогічної студії вчителів образотворчого мистецтва та мистецтва «Компетентнісний підхід до навчання»

4 грудня  2018 року на базі  Дроздівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. відбулося засідання педагогічної студії вчителів образотворчого мистецтва та мистецтва.

Вивчення предметів «Образотворче  мистецтво» та «Мистецтво» в школі мають велике значення. Вони дають можливість ефективно розвивати в учнів  почуття прекрасного, формувати естетичні смаки, вміння розуміти і цінувати твори мистецтва, пам’ятники історії та архітектури, красу і багатство рідної природи. Ці предмети покликані   формувати естетичне ставлення дитини до оточуючого її світу, трудової діяльності, природи, мистецтва; формувати культуру відносин з людьми. Питанню « Розвиток загальнокультурної компетенції учнів на уроках естетичного циклу» було присвячене засідання педагогічної студії вчителів естетичного циклу. Методист інформаційно – методичного центру   з художньо-естетичних дисциплін Роєнко С.М. ознайомила присутніх із планом роботи та налаштувала на плідну співпрацю. Директор школи  Бодрик Л.Г. та заступник директора Остапенко Т.І. представили вчителів художньо-естетичного циклу та вчителя початкових класів, які ділилися своїм досвідом.

Учасники засідання були присутні на уроці образотворчого мистецтва в 4 класі з теми: : Архітектура як будівниче мистецтво.  Образ будівлі і її призначення. Створення на основі асоціації образу казкового будинку. Вчитель  Криворот Віта Анатоліївна з учнями обговорили  визначення понять : мистецтво,образ та створили казкове містечко із оригінальних будиночків із пляшок оздоблених технікою декупаж. Новорічний настрій панував на уроці образотворчого мистецтва в 7 класі. Учні з вчителем Омельченко Ларисою Яківною виконували композицію «Зимовий натюрморт», музичні твори  допомогли  учням  створити творчий настрій.

Яскравою сторінкою заходу  був виступ учнів Дроздівської  ЗОШ І-ІІІ ст. з літературно-музичною композицією « Мистецтво живе в кожному», яку підготувала з учнями учитель музичного мистецтва Савчук Олена Ігорівна.  Проникливі поезії, пісні, хореографічно-музичні композиції, так чуттєво виконані школярами, сподобалися учасникам засідання.

Продовження новорічного настрою відбулося на майстер-класі. Як виготовити новорічну іграшку «Янголятко» показали  учні 5 класу та керівник гуртка Ковтун Надія Петрівна.

Обговорюючи  відкриті методичні заходи, учасники семінару відмітили високий рівень їх проведення та майстерність учителів.

Методист ІМЦ інформувала присутніх  про проведення ХVІІІ Всеукраїнського  конкурсу учнівської творчості та умови його проведення .

Засідання закінчилося підведенням підсумків та виробленням методичних рекомендацій, які озвучила керівник РМО вчителів образотворчого мистецтва Задоненко Ольга Михайлівна.