Тиждень дитячого читання у Шкарівській ЗОШ

Життя сучасної людини немислиме без того постійного духовного спілкування з книжкою, яка надихається гордим людським прагненням звеличити самого себе.
(В. О. Сухомлинський)

З 28 березня по 3 квітня в ОНЗ Шкарівська ЗОШ І-ІІІ ступенів проходив Тиждень дитячого читання. Протягом тижня було проведено багато цікавих та змістовних заходів, уроків, конкурсів, на яких діти показали свої знання, вміння, навички та творчі здібності.

Розпочався тиждень урочистою лінійкою. З метою виховання відповідального та дбайливого ставлення до навчальної літератури, поваги до праці людей, які їх створюють, наприкінці березня працівники бібліотеки – Мішустіна Л.Г., Кравченко О.В. разом з представниками учнівського самоврядування провели загальношкільну рейд-перевірку підручників «Підручник – твій вірний друг і порадник, бережи його!».
Навчити школярів любити книгу, піклуватися про неї – завдання всіх педагогів та бібліотекарів школи. Виховання бережливого ставлення до книги –  не лише економічна потреба суспільства, а, насамперед, формування особистості. 
Станом на 03.03.2018 року було виявлено, що більшість школярів підтримують належний стан підручників, дотримуються правил поводження з книгою, можуть надати «першу допомогу» зіпсованому підручнику. 
У ході перевірки було також з’ясовано, що деякі учні не мають закладок, їх книжки потребують ремонту, вони мають не обгорнуті підручники. Такі учні отримали наліпку “Книга скаржиться”, а також з них будуть зняті бали, найкраще зберігають книжки учні 2, 7, 9-х класів.

19 березня 2018 року до 88-річчя з дня народження геніальної української письменниці сучасності Ліни Костенко у бібліотечно-інформаційному центрі була оформлена книжкова виставка «Ліна Костенко – поетичний голос народу», а також було продемонстровано документальне відео про життя і творчий шліх поетеси.

У рамках Тижня дитячого  читання  28 березня для учнів 9-Б класу була проведена екскурсія «Історія шкільництва. Розвиток бібліотечної справи в селі Шкарівка» до шкільного музею. Директор музею А.П. Ярошевич розповів дітям про виникнення шкіл на території Білоцерківського району, а зокрема у Шкарівці, показав, які книги були раніше і пояснив, чому вони були дуже дорогі. Екскурсія була дуже пізнавальною.

29 березня для учнів 7 класу була проведена віртуальна вікторина «Подорожуємо світом природи». Учні відповідали на питання вікторини письмово, знаходячи відповіді за допомогою глобальної мережі Інтернет.  Перемогла дружня команда «Сила чотирьох».

Для поповнення книжкового фонду бібліотеки ми провели акцію «Подаруй бібліотеці книгу», а також провели акцію «Літаюча книга»,  умови акції дуже прості: якщо в  домашній бібліотеці є захоплююча книга, яку учень вже прочитав і хоче поділитися нею зі своїми однолітками, він може зробити її «літаючою». Прийти в бібліотеку та повідомити працівників, що приніс  цю книгу. Бібліотекарі розмістять її на спеціальному стенді. Таким чином іде обмін цікавими книжками, думками.

В рамках Тижня дитячого читання  для учнів 3-х класів був проведений урок-бесіда «Казковий світ Наталі Забіли». Діти ознайомились з життєвим шляхом поетеси, послухали віршики, подивились відео та обговорили побачене.

Для учнів 5-11 класів був оголошений конкурс на найкращий буктрейлер на улюблену книгу.  Буктрейлери на книгу Зірки Мензатюк «Таємниця козацької шаблі» від учнів 5 класу Д’яченко Назара та Рухаленко Маргарити зайняли перше місце.

В рамках Тижня дитячого читання для учнів 3-х класів був проведений майстер-клас по виготовленню закладок. Закладка – такий самий атрибут читання, як і сама книжка. Вона, хоч і невелика, але дуже корисна річ при читанні.

Також за допомогою учениць 9-А та 9-Б класів: Сергієнко Юлія, Руденко Ангеліна, Дишлюк Анна та Бєлозерских Марія  ми провели щотижневу бібліотечну акцію «Читаємо разом», це коли діти початкової ланки читають й обговорюють книги разом із старшокласниками.

Для учнів 2, 3-х класів ми провели конкурс  виробів своїми руками «Казкові весняні фарби». Переможцями конкурсу стали: Сирота Анастасія учениця 2 класу, Пазюн Артем учень 3-Б класу, Рибачук Дар’я учениця  3-Б класу, Стецевич Софія учениця  3-А класу.

Зробили виставку малюнків улюблених казкових героїв від учнів 1-А та 1-Б класів, а також ілюстрацій до віршів Наталії Забіли від 2 класу.

Також за допомогою учениць 9-А класу: Сергієнко Юлії, Борзак Марії, Дишлюк Анни  ми провели бібліотечний флешмоб «Читати – це круто!». Де показали, що бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність, бібліотека живе і буде жити.

Провели конкурс плакатів «Книга – це дивний світ» для учнів 5-11 класів, переможцями стали: Карпенко Зоряна (6 клас), Рузакова Анна (6 клас), Пилипенко Вікторія (8клас).

Ви уявляєте собі життя без книг? Це ж нудно і нецікаво! Книга – це ключ до знань. Читаючи, її ти дізнаєшся багато нового і корисного для себе. Тому для учнів 7 класу ми організували фотоконкурс “Книги – це друзі, безпристрасні, але вірні». Переможцями стали: Зубченко Євгенія, Мішустіна Вікторія, Гнуча Каріна, Поліщук Вікторія, Даровська Дар’я, Гребініченко Вероніка учениці 7 класу.

Для учнів 4 класу провели урок-подорож «Мандруємо творами Василя Сухомлинського».  Діти читали, розповідали, обговорювали творчість письменника. Намалювали ілюстрації до творів,які сподобались найбільше.

Щоб дізнатися читацьке  уподобання учнів нашої школи, ми провели анкетування. Учні початкової ланки більше читають казки, віршики. Учні середньої ланки полюбляють читати фантастику, пригодницькі оповідання. А учні старшої ланки переважно читають бойовики, романи. 

Для збереження книжкового фонду, а також, щоб навчити дітей поважати книги, ми провели акцію «Лікуємо книжки разом».

На завершення Тижня дитячого читаннями провели свято книги «Книги – це розум та життя людини!». Діти разом з Королевою Книгою,  а також разом з казковими героями розказували вірші, гуморески, співали і танцювали, мандрували сторінками минулого, дізнались, де народилась книга і як вона стала такою, як зараз. У кінці свята ми нагородили «Найкращих читачів» медалями і подаруночкам, а також відзначили переможців конкурсів: «Найкращий буктрейлер на улюблену книгу», «Казкові весняні фарби», «Книга – це дивний світ», «Книги – це друзі, безпристрасні, але вірні» – подяками.

«Люди перестають мислити, коли перестають читати», – говорив Дені Дідро. І це так. По мові, нестандартному мисленні можна зразу сказати, читає дитина книги, чи ні. У дітей, які не люблять читати, відсутня бібліографічна грамотність, система читання. Але хочеться вірити, що тим учням, які не читають, ще не зустрілася та єдина книга, яка б зворушила їхню душу, заставила битися серце в унісон з героями.