Тиждень рідної мови в Макіївському НВО

Ще жива ти, Україно,
Ще не вмерло слово,
Встань, прокинься, пробудися,
Рідна наша мово!

Найбільше багатство у кожного народу – це його мова. Саме тому щороку в Макіївському НВО проводиться тиждень рідної мови,  присвячений Дню української писемності та мови.

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Це і класні години, і  конкурси,  і просто змагання, а також різноманітні вікторини, виставки агітаційних плакатів про мову  «Збережемо чистоту рідної мови!», уроки вільних думок  « Культура мовлення сучасної молодої людини». Відкрився тиждень стіною «Я розмовляю українською, тому що…», де усі учні мали змогу написати, за що вони люблять рідну мову.  Середа,7 листопада, стала конкурсним днем. Відбулася мовознавча гра  між учнями 5 та 6 класів «Знавці рідної мови», лінгвістичний ігроленд: «Мово українська, гордосте моя!» для учнів 8 класу та конкурс ерудитів: «Поговоримо про рідну мову» з учнями 10 класу, які підготувала і провела учитель української мови і літератури Василенко І. П. Діти показали свої знання з таких тем: «Фонетика», «Орфографія», «Будова слова», «Лексикологія та фразеологія», «Морфологія». Найбільше дітям сподобалися конкурси пантоміми (інсценізація фразеологізмів), «Редактор», «Родина», «Всезнайко», скоромовок та цікавих загадок про мову. Для учнів початкових класів було проведено мовознавчу гру «Диво калинове – чари барвінкові». Найвеселішими були  конкурси «Загадки-жарти», «Допиши віршика» та «Цікава математика».  9 листопада кращі учні школи разом із вчителями-словесниками зібралися в дружньому колі для написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Ми приєдналися до всіх свідомих українців і виявили пошану до рідної мови, а також перевірили власні знання з орфографії та пунктуації. Також цього дня був проведений відеоурок «Від Нестора-літописця до наших днів».

Всією шкільною спільнотою ми склали шану рідній мові. Від серця до серця пройшла чарівність, милозвучність, багатство материнської мови – української.