Семінар для медичних сестер закладів дошкільної освіти та загальної середньої освіти

На базі ІІМЦ  відбувся  семінар для медичних сестер закладів дошкільної освіти та загальноосвітньої середньої освіти  на тему « Правильна організація  харчування дітей – запорука міцного здоров’я». Метою семінару було активізувати знання медичних сестер щодо нормативно-правового забезпечення організації харчування у закладі, розкрити зміст роботи медичної  сестри щодо покращення організації харчування дітей та посадові обов’язки кожного, хто відповідає за організацію харчування.

Увагу учасників семінару привернула проблема харчування дітей дошкільного та шкільного віку: організація якісного та безпечного харчування (Бойко Л.Я., методист ІМЦ). Виконання норм натурального набору продуктів харчування, дотримання вимог щодо організації харчування дітей, ефективність взаємодії медичного персоналу та працівників харчоблоку в організації харчування дітей. (Медична сестра Говгаленко  Г.Б.) та інше.

Присутні на семінарі мали можливість ознайомились з досвідом роботи ЗДО «Ясочка» (медична сестра старша Поліщук Т.В.) з даного питання, оглянули документацію щодо організації харчування дітей.

Цікаво пройшов бліц-турнір  «Перевір свої знання з профілактики аліментарно-залежних та інфекційних хвороб», під час якого присутні показали свої знання у розділі харчування і попередження та профілактику харчових отруєнь. Методист ІМЦ Бойко Л.Я. зосередила увагу медичних сестер на рекомендаціях щодо організації харчування дітей в закладах  освіти. Детально розповіла про нормативну базу, про посадові обов’язково кожного, хто несе відповідальність за організацію харчування. Медичні сестри вправлялись також у підрахунках заміни продуктів за енергоцінністю, розподілу продуктового набору за групами та видами продуктів, складанні заявок та актів до постачальників, обмінялися досвідом вирішення окремих питань харчування вихованців.

Слухачі семінару отримали пакет інформаційно-методичних матеріалів з питаннями, що розглядалися.