У Розаліївському НВО проходив Всеукраїнський Тиждень дитячого читання

З 26.03.2019 по 02.04.2019 р. за доброю традицією, під час весняних шкільних канікул  у Розаліївському НВО проходив Всеукраїнський Тиждень дитячого читання. Його завдання — заохочення дітей до читання, виховання в учнів любові до книги, культури читання, популяризація найкращих надбань української і світової літератури.

Відповідно до плану роботи шкільної бібліотеки  було підготовлено і проведено ряд  заходів:

– Інтерактивна презентація «Це круто» для всіх відвідувачів шкільної бібліотеки ;

– веселий книжковий летсплей для учнів і батьків;

обирай кращі книжки та розкажи про них іншим! Голосуй за книгу, зроби промовідео про свою улюблену книгу, стань відповідальним та свідомим виборцем, святкуй з нами та отримуй нагороди.

– Надзвичайно емоційно пройшов  літературно-художній конкурс  “Розмалюю я героя” у 1-4 класів, на якому журі оцінювало  швидкість, охайність та творчий підхід  учнів до  розфарбовування своїх улюблених казкових  героїв;

– з великим задоволенням школярі 5 класу   слухали інформацію про  структуру книги на бібліотечному уроці «Основні елементи книжки»;

– цікавим виявився творчий письмовий конкурс для учнів 6-7 класів  «Кращий відгук на прочитану книгу», у якому учні виявили  знання з літератури  та свої  творчі здібності.

– Година корисної інформації «Як вести читацький щоденник» була проведена з учнями 8 класу.

«РАДА книгоманів». Привернути увагу дітей до книги та поглибити знання допомагають ілюстративні виставки та тематичні полички, присвячені знаменним датам,що дозволяють розкрити бібліотечний фонд. Жвавий інтерес в учнів, особливо у старшокласників, викликала «РАДА книгоманів». Віртуальна зустріч із книжковими кандидатами «Книгами ювілярами 2019 року »: 445 років книзі І.Федорова «Азбука» (1574), 175 років поемі Т.Шевченка «Сон» (1844), 120 років збірці І.Франка «Коли ще звірі говорили. Казки для дітей» (1899), 90 років від дня виходу у світ пєси М.Куліша «Патетична соната» (1929), 60 років повісті-казці В.Нестайка «В Країні Сонячних зайчиків» (1959), 50 років книзі В.Сухомлинського «Серце віддаю дітям» (1969), 40 років роману у віршах Л.Костенко «Маруся Чурай» (1979), яка познайомила школярів з творами класиків української та зарубіжної літератури.

Юні книголюби 1-5-х класів змогли продемонструвати свою ерудованість під час книжкової виставки-подорожі «Книжкові перлини кожній дитині».

– година спілкування з учнями 5-8-х класів «Помічники у виборі книг», на якій школярі вчилися швидко орієнтуватися у бібліотеці і вибирати потрібні книги.

– Для учнів 9- 11 класів був проведений бібліокараван «Читай, юність!» 

– круглий стіл «Літературні компетенції молоді: кореляція попиту та пропозиції» ( для учні 8- 11 класів);

– для вчителів – предметників та класних керівників був проведений круглий стіл  «Орієнтири молоді в літературі: класики та сучасники»;

працювала  книжкова лікарня під назвою  «Книзі – друге життя»;

– учнівське самоврядування провели ремонтні та відновлювальні роботи з книгами;

«у кого підручникам краще живеться». Крім заходів, розрахованих на інформатизацію та популяризацію, шкільна бібліотека, з метою бережливого ставлення до підручників та художньої літератури, співпрацювала з центром учнівського самоврядування та організувала перевірку стану підручників в учнів школи «У кого підручникам краще живеться».

  • Багато нового, пізнавального і незвичного дізнались учні 6-9 класу під час проведення бесіди «Як книга стала книгою»;

  • у 3-4-х класах проведено майстер-клас із виготовлення закладок «В книжечку на згадку зробимо закладку».

Протягом Тижня проводилась акція “Книга в дарунок шкільній бібліотеці”,   що об’єднала небайдужих читачів, які змогли долучитися до неї. Завдяки учасникам акції,  фонд шкільної бібліотеки поповнився на 11 цікавих книг.

Переможці конкурсів були нагороджені подяками та грамотами.